Import z USA
sprawdź jakie to proste!

Sprowadzenie auta zza granicy może stać się dobrą okazją, zarówno wtedy, kiedy zamierzamy pojazd eksploatować sami, jak i wtedy kiedy szukamy możliwości zarobku wynikającej ze sprzedaży po wyższej kwocie.

W ostatnich latach coraz popularniejsze staje się sprowadzenie auta ze Stanów Zjednoczonych. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, czy taka operacja się opłaca. Czy duża odległość nie wygeneruje zbyt wysokich kosztów transportowych które wpłyną na fakt, że inwestycja spali na panewce?

Poniżej w kilku krokach przedstawimy jak przebiega cały proces oraz odpowiemy na najczęściej zadawane pytania.

Krok 1

Zanim zaczniemy szukać pojazdu, warto zastanowić się w jakim celu go kupujemy. Czy jest to motoryzacyjne marzenie, czy może pojazd który w niedługim czasie postanowimy odsprzedać, a może szukamy klasyka który z biegiem czasu zyska na wartości?

W przypadku zdecydowania, że samochód ściągamy na własny użytek warto się też zastanowić czego będziemy od samochodu oczekiwać? Pojazdów na aukcjach nie brakuje dlatego najlepiej abyśmy przed etapem poszukiwań zebrali jak najwięcej wytycznych dotyczących poszukiwanego pojazdu (tj. marka, model, rocznik, duża moc, oszczędność, wygoda itd.)

Krok 2

Skoro zdefiniowaliśmy nasz cel oraz budżet, jesteśmy już prawie gotowi do licytacji.

Przed aukcją warto pamiętać o utworzeniu kont walutowych w swoim banku – dla euro oraz dolara.
W przypadku wygrania aukcji należną kwotę powinniśmy wpłacić w przeciągu 2 dni roboczych. Przekroczenie tego terminu powoduje naliczanie przez dom aukcyjny kary w wysokości ok 50$ za każdy dzień zwłoki. Przelewy zagraniczne realizowane są dłużej, dlatego trzeba przygotować się jeszcze przed licytacją w możliwość szybkiego przewalutowania środków na pokrycie kosztów wygranej licytacji.

Etap drugi to przelanie 10% wartości maksymalnej kwoty licytacji jako zabezpieczenie dla nas- czyli podmiotu licytującego, w przypadku nie opłacenia wygranej licytacji. Środki te przelewane są na konto firmy FastHog która bierze udział w licytacji w Państwa imieniu. Depozyt ten zwracany jest w przeciągu 3 dni od momentu opłacenia samochodu. Jeśli aukcji nie uda się wygrać- w każdej chwili, na Państwa prośbę możemy go zwrócić.

Krok 3

Gdy wszystko jest gotowe przystępujemy do licytacji wybranego modelu wg. Państwa wytycznych. Po wygranej licytacji informujemy Państwa o ostatecznie wylicytowanej kwocie oraz przesyłamy dane do płatności (bezpośrednio do domu aukcyjnego).

Krok 4

Wygrana aukcja- i co dalej?

Zaraz po zaksięgowaniu przelewu za samochód zlecamy jego transport do najbliższego magazynu, w którym będzie oczekiwał na załadunek- fracht morski. W momencie załadunku musimy uregulować koszty związane z transportem kołowym po USA oraz koszt kontenera do Europy. Poszczególne kwoty zależne są od miejsca w którym pierwotnie znajdował się pojazd.

Dokładne kwoty podawane są w momencie wyceny odpowiedniego egzemplarza

Krok 5

Pojazd przypływa do portu w Bremerhaven.
W porcie auto przechodzi odprawę celną, po czym trafia na nasz plac, skąd można go osobiście odebrać lub skorzystać z naszej usługi transportu pod wskazany adres. Jest to również kolejny etap płatności, w którym klient z naszą pomocą wypełnia dokumentację oraz opłaca koszty portowe, cło i VAT.

Najczęściej zadawane pytania

Pojazdów możecie Państwo szukać na stronach:

IAAI.com
ca.iaai.com
Copart.com

Wszystko zależy od lokalizacji w jakiej znajduje się pojazd. Średnio od momentu licytacji do momentu dostarczenia pojazdu pod wskazany adres w Polsce musimy liczyć koło 2 miesięcy. Trzeba mieć na uwadze, że w transporcie mogą pojawić się opóźnienia- związane z gorszymi  warunkami pogodowymi, usterkami statków, opóźnieniami w portach itd.

Naszym zdaniem jak i wielu naszych klientów- tak. Na import nie zawsze patrzy się jednak tylko przez pryzmat złotówek. Rynek amerykański posiada naprawdę bogatą ofertę zadbanych pojazdów które po naprawie mogą służyć na lata.

Jako importer nie możemy zagwarantować, że na danym samochodzie wyjdą Państwo 5000 czy 10000 PLN na plus. 

Wszystko zależy w jaki sposób przeprowadzona jest naprawa, za ile udało się wylicytować dany pojazd itd.

Jako FastHog Garage jesteśmy ukierunkowani na konkretne marki i typy pojazdów. Skupiamy się na modelach takich jak Mustang, Charger, Challenger, Camaro, Ram – naprawy innych modeli pojazdów są ustalane indywidualnie ( wszystko zależy od rodzaju szkody itd.).

Decydując się na naprawę w naszych warsztatach (jeden z nich znajduje się w okolicach Bydgoszczy, drugi w okolicach Krakowa, trzeci w okolicach Warszawy) musząPaństwo zadecydować czy interesuje Was naprawa blacharsko-lakiernicza czy indywidualny projekt.

Czas naprawy od momentu przyjazdu samochodu do naszego warsztatu uzależniony jest od  stopnia uszkodzeń i zakresu prac/modyfikacji. Naprawa blacharsko lakiernicza- średnio 2 miesiące, indywidualny projekt- średnio 4/5 miesięcy.

Wszystkie płatności wykonują Państwo osobiście po wcześniejszym otrzymaniu od nas danych do przelewu.

Płatność odbywa się w kilku etapach tj. 

  • przelew do domu aukcyjnego za samochód i prowizję aukcyjną ($)
  • przelew za transport lądowy i morski ($)
  • przelew za fakturę celną (€)
  • przelew za prowizję brokerska oraz usługę importu (PLN)
  • opłata transportu do PL (PLN)

Dużym plusem jest fakt, iż nie musimy wykładać całej kwoty na raz jak w przypadku zakupu gotowego pojazdu w Polsce.

Nie oferujemy usługi leasingowania.

Większość kwot staramy się podawać z doświadczenia. Jeśli z danym modelem nie mieliśmy styczności ceny podajemy na podstawie sprzedanych w ostatnim miesiącu egzemplarzy. 

Finalna kwota zależna jest od kilku czynników- jakość naprawy, komponentów na których została przeprowadzona, szczęścia itd. Wyceniając egzemplarz podajemy raczej ten „czarny scenariusz” często uwzględniając kilka tysięcy na niespodzianki tak aby po faktycznej naprawie samochód nie wyszedł Państwa kilkanaście tysięcy drożej niż było to zakładane.

Aby rozpocząć cały proces należy napisać na adres naszej skrzynki mailowej fasthoggarage@gmail.com wiadomość- najlepiej korzystając z tego wzoru:

  1. Poznajmy się! Napisz coś o sobie 🙂
  2. Sprecyzuj na czym konkretnie Ci zależy tj. usługa licytacji, kompleksowa usługa z naprawą, indywidualny projekt itd.
  3. Podaj markę, model, rocznik, wersję silnikową, przebieg, opcje wyposażenia pojazdu.
  4. Podaj swój maksymalny budżet.
  5. Zostaw swój numer telefonu.

Masz inne pytania? Zadaj je śmiało!

O NAS

FASTHOG Garage
Miłosz Szabłowski

Szymborno 10a
86-253 Kijewo Królewskie

fasthoggarage@gmail.com

BĄDŹ NA BIEŻĄCO